2017-10-19 | Atkurtos Lietuvos šimtmečio biudžete – deramas dėmesys krašto gynybai ir socialinės atskirties mažinimui

Seimui pateiktas 2018 metų valstybės biudžeto projektas. Pagrindiniai projekto prioritetai – skurdo mažinimas, stiprinama krašto gynyba, verslumo ir investicijų skatinimas, daugiau savivaldybių finansinio savarankiškumo.

„Mūsų Vyriausybės siūlomas biudžetas pirmą kartą yra subalansuotas visais atžvilgiais. Kartu tai ir socialiai jautriausias biudžetas, nes ypatingą dėmesį skiriame socialinės atskirties mažinimui. Jis buvo sukurtas nesupriešinant krašto gynybos su socialiniu jautrumu. Man, kaip Kultūros komiteto pirmininkui, svarbu, jog apie 26 mln. eurų didėja finansavimas kultūrai“, – sako LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Biudžeto rodikliai parengti įvertinus tai, kad yra planuojama, jog 2018 m. bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 2,9 proc., vidutinė metinė infliacija sieks 2,7 proc., vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (neatskaičius mokesčių) didės 6,2 proc., o nedarbo lygis sumažės iki 6,4 proc.

„Tai istorinis biudžetas keliais aspektais. Tai pirmasis nedeficitinis biudžetas nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Taip pat, tai socialiai jautriausias biudžetas, nes socialinei atskirčiai mažinti skiriame daugiau nei pusę milijardo eurų. Priėmus Vyriausybės siūlymus, didesnes pajamas nuo sausio 1 dienos gaus dauguma Lietuvos gyventojų. Kartu, jie gyvens saugiau, nes pirmą kartą istorijoje, netgi anksčiau nei buvome įsipareigoję, įvykdysime savo įsipareigojimus NATO ir krašto gynybai skirsime 2 proc. BVP,“ – teigia Ministras Pirmininkas, LVŽS frakcijos narys Saulius Skvernelis.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas atkreipia dėmesį į tai, kad 2018 metų biudžeto projekte numatytas valdžios sektoriaus balanso perviršis sieks apie ketvirtį milijardo eurų, sudarant rezervą, kuris užtikrins valstybės finansinį stabilumą ateityje.

Pasak S. Jakeliūno, pirmą kartą taip ženkliai bus padidintos senatvės pensijos – lyginant su 2017 metų sausio 1 d. jos vidutiniškai išaugs 63 eurais per mėnesį. Iš viso 2018 metais pensijoms didinti skiriama 371,8 mln. eurų. Nuo šių metų sausio pensijos jau padidėjo vidutiniškai apie 20 eurų. Nuo spalio mėnesio 10 eurų didinama bazinė pensija, o vidutiniškai pakyla 13 eurų. Nuo kitų metų sausio pensijos dar vidutiniškai didės apie 30 eurų per mėnesį. „Sodros“ skola perkelta valstybės biudžetui, sustabdant palūkanų mokėjimą pensininkų lėšomis.

„Pensininkų teisės ilgą laiką buvo pažeidinėjamos ir ši Vyriausybė priėmė sprendimą, kad šie pažeidimai toliau nebūtų tęsiami. Tikiuosi, tam pritars ir Seimas“, – sako S. Jakeliūnas.

 

Daugiau informacijos:

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis
Tel. (8 5) 239 6102, el. p. ramunas.karbauskis@lrs.lt

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas
Tel. (8 5) 239 6686, el. p. stasys.jakeliunas@lrs.lt

 
 
LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

Konferencija "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"

article thumbnailEuropos Parlamento nario B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos".
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų