2017-10-19 | Rastas kompromisinis sprendimas dėl medikų darbo užmokesčio didinimo

Medikų darbo užmokestis bus didinamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo lėšų. Už tai balsavo dauguma sveikatos apsaugos ministro sudarytos darbo grupės narių, š. m. spalio 17 d. susirinkusių į pirmąjį savo posėdį. Jame buvo diskutuota dėl PSDF rezervo lėšų paskirstymo ir prioritetų.

Tokią darbo grupę, kurią sudarytų Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasų, gydymo įstaigų vadovų asocijuotų struktūrų, Prezidentūros, medikų profesinių sąjungų atstovai, suburti pasiūlė Seimo nariai Asta Kubilienė ir Darius Kaminskas, š. m. spalio 4 d. dalyvavę Seime vykusiuose Sveikatos reikalų komiteto klausymuose „Dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų finansinės padėties, sveikatos priežiūros žmogiškųjų išteklių paskirstymo tarp regionų, medicinos darbuotojų darbo užmokesčio ir kitų aktualių klausimų“. Tąkart diskusijose, kuriose dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos vadovai, jaunųjų gydytojų profesinių sąjungų atstovai, buvo klausiama, kodėl kaip niekad didelė lėšų dalis nukreipiama į PSDF rezervo rizikos valdymo dalį.

„Esant didesniam biudžetui, bus galima ir kitais metais didinti atlyginimus medikams, pradėti apmokėti naujas, iki šiol nekompensuotas gydymo paslaugas bei didinti tam tikrų paslaugų įkainius. Planuojama, kad didelė dalis lėšų bus skirta didinti medikų atlyginimams, nes tai daryti privalome ne tik siekdami išlaikyti profesionalus Lietuvoje, bet ir pritraukdami naujus“, – sako D. Kaminskas.

Sveikatos apsaugos ministro sudaryta darbo grupė po karštų diskusijų, kurių metu pasisakė Seimo nariai A. Kubilienė, D. Kaminskas ir kiti, nutarė, kad medikų darbo užmokesčio didinimui reikia skirti ne mažiau 50 proc. nuo galimų naudoti PSDF rezervo lėšų, be to, sutarė, kad būtina atlikti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš PSDF biudžeto, prioritetų peržiūrą, o taip pat atsižvelgti į Valstybės kontrolės dėl 2016 metų PSDF valstybinio audito nustatytas išvadas.

„Šiuo metu kai kuriose gydymo įstaigose per 80 proc. turimų lėšų išnaudojama darbo užmokesčiui, tad praktiškai pačiai sveikatos priežiūrai finansavimas lieka labai mažas ir teikiama paslauga tampa nesaugi. Todėl gydytojų atlyginimai yra susiję ne tik su jų pačių, bet ir su pacientų gerove“, – teigia A. Kubilienė.

Planuojamas 2018 metų PSDF biudžeto projektas kitais metais sudarys 1,75 mlrd. eurų. Tai yra 11 proc. arba apie 173 mln. eurų daugiau, lyginant su šių metų patvirtintu biudžetu.

 

Daugiau informacijos:
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Asta Kubilienė
Tel. (8 5) 239 6735, el. p. asta.kubiliene@lrs.lt

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Darius Kaminskas
Tel. (8 5) 239 6655, el. p. darius.kaminskas@lrs.lt

 
 
Šeimų šventė

article thumbnailRugsėjo 1 d. (šeštadienį) kviečiame į Šeimų šventę Telšių r.
Plačiau

„Gėlių fiesta“

article thumbnailLVŽS Skuodo skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti rugpjūčio 15 d. Skuodo miesto parke vyksiančioje kasmetinėje „Gėlių fiestoje“.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

LVŽS Kretingos r. skyriaus Vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 20 d. (penktadienį) vyks LVŽS Kretingos rajono skyriaus Vasaros šventė!
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų