2017-09-20 | Valstybės įstaigoms nebereikės vėl pateikinėti duomenų, kurie jau yra valstybės registruose

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Saulius Skvernelis ir Virginijus Sinkevičius siūlo pakeisti Viešojo administravimo įstatymą (projektas Nr. XIIIP-1044(2), kad bendravimas tarp valstybės įstaigų ir į juos besikreipiančių piliečių būtų efektyvesnis.

„Kodėl Lietuvos žmonės turi po dešimt kartų nešti tuos pačius popierius ar siųsti tuos pačius duomenis skirtingoms valstybėms institucijoms? Daugiau taip nebus. Mes siūlome naują tvarką ir tikimės, kad Seime nugalės sveikas protas, o ne biurokratinis bebrų mąstymas, kaip iki šiol“, – sako S. Skvernelis.

Šiuo metu viešojo administravimo subjektai turi teisę reikalauti iš besikreipiančių asmenų informacijos ir dokumentų, nors visa tai jau yra valstybės registruose ar kitose valstybės ar savivaldybių informacinėse sistemose. Tokia padėtis – perteklinio biurokratizmo pavyzdys, kai beprasmiai rūpesčiais kuriami piliečiams, o laiką praranda visos pusės.

„Siūlome nustatyti, kad žmonėms nereikėtų vėl ir vėl pateikinėti dokumentų apie duomenis, kurie jau yra valstybės registruose. Šiandien tai gaišina piliečius, vilkina viešąjį administravimą ir išvis paneigia efektyvaus viešojo administravimo principą, kas ir piliečiams, ir valstybei kainuoja laiko ir pinigų. Reikalingus duomenis valstybės įstaigos elektroniniu būdu gautų tiesiogiai iš atitinkamus duomenis tvarkančios įstaigos. Tikimės, kad tai paspartins procesus. Valdžia turi dirbti žmonėms, o ne reikalauti nešioti popieriukus tarp kabinetų“, – sako Ekonomikos komiteto pirmininkas V. Sinkevičius.

Seimui pritarus siūlymams būtų panaikinta teisė viešojo administravimo subjektams reikalauti iš asmenų tokios informacijos ir dokumentų, kurie jau yra valstybės registruose ar kitose valstybės informacinėse sistemose.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Saulius Skvernelis
Tel. (8 5) 239 6664, el. p. saulius.skvernelis@lrs.lt

 
 
LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

Konferencija "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"

article thumbnailEuropos Parlamento nario B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos".
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų