2017-09-15 | Seimo prioritetai ekonomikos ir energetikos srityse – VVĮ skaidrumas, energetikos strategija, profesinio mokymo pritaikymas verslo poreikiamsKetvirtadienį Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius ir Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys pristatė svarbiausius Seimo rudens sesijos darbus – skaidrumo didinimą valstybės valdomose įmonėse, energetinio nepriklausomumo uždavinius ir švietimo profesinio mokymo sistemos pokyčius pagal verslo ir regionų plėtros poreikius.

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko V. Sinkevičiaus teigimu, šių metų rudens sesija – paskutinė galimybė Lietuvai tinkamai pasiruošti narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO). „Tai paskutinė proga mums atlikti namų darbus, todėl vienas iš suplanuotų darbų – Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių įstatymas, kad būtų užtikrinti nacionalinio saugumo aspektai, atsisakant perteklinio kišimosi į valstybės valdomų ar privačių įmonių veiklą“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

Taip pat planuose – Akcinių bendrovių įstatymas ir Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymas, apibrėžiantis duomenų saugumą. Investicinio klimato gerinimui svarbus Laisvųjų ekonominių zonų įstatymo atnaujinimas, kad Lietuva taptų labiausiai konkurencinga valstybe savo regione. Parlamentinės kontrolės srityje ypatingai daug dėmesio bus skiriama Viešųjų pirkimų tarnybos ir Konkurencijos tarybos darbų ataskaitų svarstymui bei atskirų valstybės valdomų įmonių užduočių įgyvendinimo vertinimui. Skirtingų vertinimų susilaukęs siūlymas registruoti visas mobiliojo ryšio SIM korteles atidedamas ir rudens sesijoje nenumatytas.

Energetikos komisijos pirmininkas V. Poderys pastebėjo, kad turint politinį suverenumą, metas daryti realius žingsnius ir dėl energetinės nepriklausomybės. „Pagrindinis mūsų uždavinys – atnaujinta Nacionalinė energetikos strategija, atsijungimas nuo Rusijos elektros tiekimo sistemos ir prisijungimas prie Europos. Tai – ne tik energetikos tiekimo, bet ir nacionalinio saugumo klausimas“, – kalbėjo parlamentaras.

Valstybės valdomų įmonių veikloje, pasak V. Poderio, svarbiausia turi būti ne tiek pelno siekimas, kiek mažesnės kainos žmonėms bei tinkama paslaugų kokybė. Todėl šioje srityje taip pat numatoma ne tik peržiūrėti valstybės valdomų įmonių veiklą, bet ir įvesti reikiamus pakeitimus, kad tokios įmonės tarnautų žmonėms, užuot siekusios didesnio pelningumo.

Energetikos komisijos pirmininkas pabrėžia, kad jau šioje sesijoje bus siekiama įteisinti ir kitokį valstybės remiamą daugiabučių renovacijos modelį – vidinių inžinerinių sistemų, įskaitant šilumos punktą, atnaujinimą. Tokio tipo renovacijos darbai gali būti atliekami per gerokai trumpesnį laiką, investicijų kaštai yra gerokai mažesni, o gaunama grąža (mažėjantis šilumos energijos poreikis) siektų apie ketvirtadalį kiekio.

„Tokiu būdu valstybės pagalba būtų suteikta didesnei daliai visuomenės. Ši sistema būtų žymiai socialiai teisingesnė, nes valstybės parama galėtų pasinaudoti žymiai didesnis renovuotinuose namuose gyvenančių žmonių skaičius“, – įsitikinęs V. Poderys.

Daug dėmesio sulauks profesinio mokymo sistemos pertvarka. Ekonomikos komitetas bus pagrindinis svarstant šį teisės aktų paketą.

„Švietimas yra visos ekonomikos pagrindas. Didžiausia problema su kuria susiduria mūsų verslas regione – žmogiškasis kapitalas. Todėl profesinių mokyklų pertvarka bus orientuota į kokybę ir pritaikomumą rinkoje. Tai reiškia, kad profesinės mokyklos turės reguliariai peržiūrėti savo mokymo programas, ar mokoma tų įgūdžių, kokie reikalingi verslui atitinkamame regione“, – teigė Ekonomikos komiteto pirmininkas V. Sinkevičius.Daugiau informacijos:
Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius
Tel. (8 5) 239 6696, el. p. virginijus.sinkevicius@lrs.lt

Seimo Energetikos komisijos pirmininkas, Ekonomikos komiteto narys Virgilijus Poderys
Tel. (8 5) 239 6732, el. p. virgilijus.poderys@lrs.lt

LVŽS infocentras
media@lvzs.lt

Seimo narių V. Sinkevičiaus ir V. Poderio pranešimas: Seimo prioritetai ekonomikos ir energetikos srityse – VVĮ skaidrumas, energetikos strategija, profesinio mokymo pritaikymas verslo poreikiams

 
 
Šeimų šventė

article thumbnailRugsėjo 1 d. (šeštadienį) kviečiame į Šeimų šventę Telšių r.
Plačiau

„Gėlių fiesta“

article thumbnailLVŽS Skuodo skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti rugpjūčio 15 d. Skuodo miesto parke vyksiančioje kasmetinėje „Gėlių fiestoje“.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

LVŽS Kretingos r. skyriaus Vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 20 d. (penktadienį) vyks LVŽS Kretingos rajono skyriaus Vasaros šventė!
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų