2017-09-12 | Atveriamas dar vienas kelias pigesniems vaistams

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija vykdo pažadus skaidrinti farmacijos sektorių ir toliau mažina vaistinių preparatų kainas.

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtam siūlymui, pagal kurį gydymo įstaigos pigiau įsigis vaistus, kurių pakuotės ir informaciniai lapeliai parengti ne lietuvių, o užsienio kalba. Toks sprendimas gydymo įstaigoms leis vaistus įsigyti pigiau nei šiuo metu, bus taupomos lėšos ir gydymo įstaigos galės perskirstyti savo biudžetus skirdamos daugiau dėmesio probleminėms sritims.

Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės, farmacijos srities skaidrinimas, vaistų kainų mažinimas – vienas iš LVŽS prioritetų, tai jau pradėtų darbų farmacijos sektoriuje tęstinumas.

„Įstatymo projektas, kuriam Seimas pritarė po pateikimo, yra puikus pavyzdys, kaip sudaromos sąlygos mažinti vaistų kainas naikinant perteklinius reikalavimus“, –sako LVŽS frakcijos narė A. Širinskienė.

Šiuo metu galiojantys teisės aktai numato, kad visų Lietuvai tiekiamų registruotų vaistų pakuotės privalo būti paženklintos ir pakuotės lapeliai parengti lietuvių kalba. Pagal naująjį siūlymą toks reikalavimas turėtų būti privalomas tik tuo atveju, jeigu vaistai yra parduodami vaistinėse. Kai vaistus perka gydymo įstaigos, tokio ženklinimo lietuvių kalba galima atsisakyti, nes pacientas jų į rankas negauna, šie vaistai pacientams yra skiriami ir išduodami tik gydymo įstaigose. Taigi, keičiant reguliavimą nėra einama į kompromisą su pacientų saugumu.

Įvedus išimtį dėl vaistų pakuotės ženklinimo ir pakuotės lapelių parengimo lietuvių kalba, gamintojams nereikės investuoti papildomų lėšų į lietuviškų pakuočių gamybą ir tai turės finansinį poveikį, leisiantį gydymo įstaigoms įsigyti tuos pačius vaistus už mažesnę kainą.

Ši išimtis būtų taikoma išskirtinai tik gydymo įstaigoms, siekiant sumažinti joms finansinę naštą. Tuo tarpu vaistai, kuriuos vaistinės parduoda pacientams, ir toliau turės būti teikiami pakuotėmis lietuvių kalba ir su pakuotės lapeliais lietuvių kalba.

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis vertindamas šiandien priimtą Seimo sprendimą atkreipia dėmesį, jog šis įstatymo projektas – tik viena iš Seimo ir Vyriausybės teisėkūros iniciatyvų, kurių bus imtasi šią Seimo rudens sesiją.

„Mūsų prioritetas – vaistų kainų mažinimas ir šiuo keliu einame principingai. Tad rudenį mūsų laukia ir vaistų kainodaros peržiūrėjimas ir konkurencijos rinkoje didinimas, ir kiti sprendimai, kurie šiuo metu baigiami ruošti ir netrukus bus pateikti Seimui“, – teigia R. Karbauskis.

 

Daugiau informacijos:

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis
Tel. (8 5) 239 6102, el. p. ramunas.karbauskis@lrs.lt

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė
Tel. (8 5) 239 6683, el. p. agne.sirinskiene@lrs.lt

LVŽS infocentras
media@lvzs.lt

 
 
LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

Teniso turnyras

article thumbnailTrakų LVŽS skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti lauko teniso turnyre 2018-07-01.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų