2017-08-31 | Rudens sesijos planai aptarti su finansų ir socialinės apsaugos ir darbo ministraisLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija tęsia pasiruošimą Seimo sesijai. Ketvirtadienį frakcijos posėdyje dalyvavo finansų ministras Vilius Šapoka ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, su kuriais aptartos priemonės rudenį imti spręsti skurdo problemas ir didinti paramą šeimoms.

„Džiaugiamės, kad augančios ekonomikos galimybės pasireiškia sprendimu padidinti bazinę pensiją. Tai labai svarbus sprendimas. Taip vykdomas LVŽS pažadas didinti senatvės pensijas. LVŽS prioritetas šį rudenį, – kad didėtų sunkiausiai gyvenančių Lietuvos žmonių pajamos,“ – sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasitarime buvo minimas ir nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiantis pensijų kompensavimo įstatymas, kurio pagrindu visi šalies pensininkai vėl pajus pensijų padidėjimą.

Frakcijos posėdyje aptartos šių metų valstybės, savivaldybių ir „Sodros“ biudžetų pajamų tendencijos bei perspektyvos, kitų metų prognozės. Seimo nariams pristatyti Vyriausybės patvirtinti sprendimai dėl vadinamojo „pokyčių krepšelio“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis pristatė numatomus pakeitimus socialinio draudimo ir rūpybos sistemoje – „vaiko pinigus“, „Sodros“ NPD ir kt. Finansų ministras V. Šapoka detalizavo siūlymą mokestinę sistemą pertvarkyti taip, kad mokesčių dydis priklausytų ne nuo veiklos pobūdžio, o rezultato, t.y. grynojo pelno.

Prieš prasidedant rudens sesijai LVŽS frakcija susitikimuose su ministrais diskutavo apie ministerijų, Vyriausybės ir Seimo pozicijas dėl esminių šalies klausimų – tolesnio minimalios mėnesinės algos (MMA) ir neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) didinimo.

Vasaros laikotarpiu LVŽS frakcija renkasi jau ne pirmą kartą. Ankstesniame frakcijos pasitarime situaciją ir siūlomus sprendimus pristatė aplinkos ir žemės ūkio ministrai, artimiausiuose planuose, pasirengiant ir toliau derinant veiksmus sėkmingos rudens sesijos darbui, – susitikimai su švietimo ir mokslo, kultūros, vidaus reikalų ministrais.


Daugiau informacijos:
LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis
Tel. (8 5) 239 6102, el. p. ramunas.karbauskis@lrs.lt
LVŽS infocentras
media@lvzs.lt

 
 
LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

Konferencija "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"

article thumbnailEuropos Parlamento nario B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos".
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų