2017-07-11 | Kuriantys žmonės turi būti socialiai apsaugotiSeimui nustačius lengvatinį „Sodros“ įmokų skaičiavimą pagal autorines sutartis ir iš sporto ar atlikėjo veiklos gaunamoms pajamoms žmonės bus skatinami susitelkti į kūrybą. Praėjusios kadencijos parlamento priimtas sprendimas naikinti lengvatinę šių įmokų skaičiavimo tvarką šią motyvaciją buvo gerokai sumažinęs.

„Kuriančių žmonių pridėtinė vertė didžiulė, jų įnašas į valstybės kultūros puoselėjimą peržengia trumpalaikius finansinių išteklių klausimus, todėl valstybė privalo atsakingai ir ne tik simboliškai prisidėti prie jų socialinės apsaugos bei gerovės užtikrinimo“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Seimas antradienį priėmė Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-308(2)), kuriomis nuspręsta sugrįžti prie iki šių metų sausio 1 d. galiojusios tvarkos ir nustatyti, kad valstybinio socialinio draudimo įmokos būtų skaičiuojamos nuo pusės pajamų, gautų pagal autorines sutartis, iš sporto ar atlikėjo veiklos. Priimtais pakeitimais taip pat nutarta, kad socialinio draudimo įmokos nebebus skaičiuojamos nuo autoriams ir gretutinių teisių subjektams mokamo atlyginimo už kūrinių ir gretutinių teisių objektų panaudojimą pagal suteiktas licencijas panaudoti kūrinius ar gretutinių teisių objektus.

Šiuo metu nuo š.m. sausio 1 d. įsigaliojusiame Valstybinio socialinio draudimo įstatyme nustatyta, kad pajamas pagal autorines sutartis, iš sporto ar atlikėjo veiklos gaunantys asmenys valstybinio socialinio draudimo įmokas moka nuo apskaičiuoto atlygio pagal sudarytas sutartis sumos. Taip pat šiomis įmokomis apmokestintos pajamos, gautos pagal autorines licencines sutartis.

Teisės akto pakeitimai įsigalios rugpjūčio 1 d.


Daugiau informacijos:
LVŽS frakcijos seniūnas, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas
Ramūnas Karbauskis, tel. (8 5) 239 6102, el. p. ramunas.karbauskis@lrs.lt

LVŽS infocentras
media@lvzs.lt

 
 
LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

Teniso turnyras

article thumbnailTrakų LVŽS skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti lauko teniso turnyre 2018-07-01.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų