2017-07-05 | Seimo Energetikos komisijos pirmininko V. Poderio pranešimas: „Kiekvienam namų ūkiui atsiveria atsinaujinančių energijos išteklių galimybės: mažės sąskaitos už elektrą"Seimas priėmė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimus, kuriais gerinamos sąlygos patiems elektros energiją pasigaminantiems vartotojams ir skatinama mažosios energetikos plėtra.

„Kiekvienas namų ūkis turi prisidėti prie visos valstybės pastangų mažinti poveikį klimato kaitai. Sudarydami sąlygas lengvai ir greitai kiekvienam piliečiui ir smulkiajam verslui prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių proveržio ne tik lengviau įvykdysime ambicingus Nacionalinės energetikos strategijos tikslus, bet ir leisime kiekvienam asmeniškai prisidėti prie esminių mūsų gyvenimo pokyčių, o svarbiausia – sumažinti kiekvieną mėnesį gaunamą sąskaitą už elektros energiją“, – sako Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.

Pagal priimtus pakeitimus žymiai sumažinama administracinė našta įsirengiant mažos galios (iki 5 kW) atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines, atsisakoma dviejų perteklinių leidimų, procedūrų laikas sutrumpėja nuo 4–5 mėnesių iki 3 savaičių.

Nustatyta, kad gaminantiems vartotojams skirta bendra įrengtoji galia padidėja dešimteriopai – nuo 10 iki 100 MW. Taip pat išplečiamas technologijų sąrašas, galinčių pasinaudoti dvipuse elektros apskaita, įtraukiant ne tik saulės, bet ir vėjo bei biomasės energijos išteklius naudojančias elektrines. Įgyvendinus visas priemones gaminantiems vartotojams skatinti, tikimasi iki 2020 m. padidinti tokių vartotojų skaičių šimtą kartų – nuo dabar esančių beveik 300 iki 34 tūkstančių, tai sudarytų beveik 2 proc. visų elektros energijos vartotojų Lietuvoje.

Šiomis pataisomis nustatyta, kad gaminančiais vartotojais galės tapti ne tik gyventojai ir viešosios įstaigos, bet ir juridiniai asmenys. Tačiau kartu įtvirtinti saugikliai, kad juridinio asmens elektrinės įrengtoji galia negalės būti didesnė kaip 100 kW, o fizinio asmens – iki 10 kW. Numatyta, kad iš bendros įrengtosios galios fiziniams asmenims būtų skiriama 70 MW galia, o 30 MW galia – juridiniams asmenims.Daugiau informacijos:
Seimo Energetikos komisijos pirmininkas, LVŽS frakcijos narys Virgilijus Poderys
Tel. (8 5)  239 6732, mob. 8 668 42152, el. p. virgilijus.poderys@lrs.lt

LVŽS infocentras
El. p. media@lvzs.lt

 
 
LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

LVŽS Kretingos r. skyriaus Vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 20 d. (penktadienį) vyks LVŽS Kretingos rajono skyriaus Vasaros šventė!
Plačiau

LVŽS Lazdijų r. skyriaus vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 7 d. (šeštadienį) vyks LVŽS Lazdijų rajono skyriaus vasaros šventė!
Plačiau

Teniso turnyras

article thumbnailTrakų LVŽS skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti lauko teniso turnyre 2018-07-01.
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų