2017-06-30 | Lazdijiečiai bendravo ir linksminosi skyriaus sąskrydyjeGražiu vasaros akordu Lazdijų rajone nuskambėjo tradicinis kasmetinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Lazdijų skyriaus  sąskrydis, įvykęs pačiame birželio mėnesio viduryje.  Jo dalyviai – ne tik skyriaus nariai su antrosiomis savo pusėmis, bet ir jų vaikai bei anūkai šiemet rinkosi į  Lazdijų seniūnijos  Marčiukonių  kaime esančią gamtininko ir LŽVS rėmėjo Ramūno Buinausko sodybą, iš visų pusių juosiamą  Giraitės miško.

Sąskrydį , sveikindamas LŽVS Lazdijų skyriaus narius ir linkėdamas jiems gražių akimirkų, puikios nuotaikos, atidarė  LŽVS Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis.   LŽVS vėliavą pakelti jis pakvietė skyriaus valdybos narį, puikių rezultatų savo pienininkystės ūkyje kasmet pasiekiantį Būdviečio seniūnijos ūkininką Raimundą Svipą.

Sąskrydyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė , dažna Lazdijų rajono viešnia Virginija Vingrienė, kuri, pasveikinusi  lazdijiečius – LŽVS narius bei palinkėjusi sėkmės ne tik jų kasdieniuose darbuose, bet ir sąjungos veikloje, įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko Andrejaus Sančiko  padėkos raštus aktyviausiems LŽVS Lazdijų skyriaus nariams, savo darbu prisidedantiems ne tik prie LŽVS veiklos rajone stiprinimo, bet ir sėkmingai vystantiems žemės ūkio veiklą savo ūkiuose – Raimundui Svipui ir Zigmui Janušauskui iš Būdviečio seniūnijos, Mindaugui Tradišauskui iš Veisiejų seniūnijos, Algimantui Baranauskui iš Noragėlių seniūnijos.  Ji taip pat įteikė  bilietus 8 naujiems LŽVS Lazdijų skyriaus nariams, pasidžiaugė, kad stiprėja Lazdijuose „valstiečių“ gretos, palinkėjo naujiems sąjungos nariams būti aktyviems, naudingų idėjų, naujo vėjo į skyriaus gyvenimą atnešantiems žmonėms.

Po iškilmingos sąskrydžio dalies sekė linksmybės ir atrakcijos. Kadangi nemaža LŽVS Lazdijų skyriaus narių priklauso ir Lazdijų žirgininkų klubui, kai kurie skyriaus nariai atvyko į sąskrydį su žirgais.  Lazdijų seniūnijos ūkininkas  Algimantas Maconis žirgais traukiama karieta vežiojo sąskrydžio dalyvius  vaizdingais  Giraitės gamtinio tako keliais. Sodybos šeimininkas – gamtininkas Ramūnas Buinauskas  visus norinčius pravedė savo šiuo metu įrenginėjamu gamtos taku. Kelionės paslaptingais girios takais, kurie driekiasi Giraitės mišku, per pekles ir tankumynus, sąskrydžio dalyviai turėjo galimybę pamatyti visą Lietuvos miškų gyvūnijos, augalų ir paukčių įvairovę: bebrų takus, šernų maudyklas, išvirtusius šimtamečius ąžuolus, net juodojo gandro, įsikūrusio pačioje miško tankmėje, lizdą.

Vyko sportinės varžybos. Visi norintieji galėjo išbandyti savo taiklumą mėtydami kamuoliukus  į krepšį, rankos stiprumą – kaldami vinis, jėgą – mėtydami medžio kulbes. Po  to – vaišės, kurių metu „valstiečių“ šeimininkės ant stalo dėjo pačių pagamintus ir susivežtus patiekalus, dainos, muzika, šokiai. Neilgai truko „valstieičų“ pasisėdėjimas prie šventinio stalo. Kaip žinia, beveik visi jie - ūkininkai, tad išskubėjo prie vakarinių ruošos darbų savo ūkiuose, išsiveždami gerą nuotaiką ir planus dar ne kartą  susitikti tegul ir nedažnose, bet bendraminčius dar labiau suvienijančiose   šventėse.


LVŽS informacija, 2017-06-29
LVŽS Lazdijų rajono skyrius, pirmininkas Benius Rūtelionis tel. 8612 33846 
 
LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

Konferencija "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"

article thumbnailEuropos Parlamento nario B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos".
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų