2017-06-29 | Ministras B. Markauskas: Žemės ūkio ministerija nenaikins žemės ūkio skyrių savivaldybėsePastaruoju metu atsiranda vis daugiau interpretacijų savivaldybių žemės ūkio skyrių naikinimo tema, kas, pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguoto žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, gerokai atitolsta nuo tiesos, nes savivaldybių Žemės ūkio skyriai yra savivaldybių administracijų padaliniai ir Žemės ūkio ministerija negali jų panaikinti.

„Noriu pabrėžti, kad Žemės ūkio ministerija minimos pertvarkos, t. y. panaikinti specialistus žemės ūkio seniūnijose ir savivaldybių žemės ūkio skyriuose neplanuoja, tokio pobūdžio pertvarka būtų ir neįmanoma, nes ŽŪM tokių funkcijų tiesiog nevykdo“, –  teigia žemės ūkio ministras ir LVŽS frakcijos narys B. Markauskas.

Žemės ūkio ministras pažymėjo, kad įgyvendinant XVII Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatas, teigiančias, kad bus sudarytos sąlygos savivaldybėms plačiau vykdyti savarankiškąsias funkcijas, skatinamas darnus administracinės naštos mažinimo procesas, orientuotas į piliečių, verslo subjektų ir valstybės interesus kuo mažesnėmis sąnaudomis pasiekti teisės aktuose numatytų tikslų, bus racionalizuotos viešojo sektoriaus išlaidos.

„Nuo kitų metų žemės ūkio funkcijoms finansavimas mažinamas 33 mln. Eur, tad privalome galvoti, kaip racionalizuoti visas funkcijas. Su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais nutarėme funkcijų peržiūrai sudaryti darbo grupę, ramiai ir neskubant išnagrinėti, kaip ką daryti. Sprendimai bus priimami neskubant, ieškant geriausių išeičių, vertinant kompleksiškai ir stengiantis kuo mažiau atimti iš regionų, galvojant apie žmones juose“, – pabrėžia ministras.

ŽŪM sudaryta darbo grupė, kuri vykdo projektą „Žemės ūkio ministerijos kuruojamų valstybinių (perduotų savivaldybėms) žemės ūkio funkcijų  peržiūra“. Planuojama kai kurias iš ŽŪM kuruojamų valstybinių (perduotų savivaldybėms) žemės ūkio funkcijų perduoti savivaldybėms vykdyti kaip savarankiškas funkcijas, taip pat dalį funkcijų perduoti vykdyti kitiems asmenims. Projektas yra pradinėje stadijoje, priėmus pirminius sprendimus bus konsultuojamasi su visuomene ir suinteresuotomis šalimis.Daugiau informacijos:
Seimo narys Bronius Markauskas Tel. (8 5) 239 6689, el. p. bronius.markauskas@lrs.lt

LVŽS infocentras
media@lvzs.lt

 
 
LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

LVŽS Kretingos r. skyriaus Vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 20 d. (penktadienį) vyks LVŽS Kretingos rajono skyriaus Vasaros šventė!
Plačiau

LVŽS Lazdijų r. skyriaus vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 7 d. (šeštadienį) vyks LVŽS Lazdijų rajono skyriaus vasaros šventė!
Plačiau

Teniso turnyras

article thumbnailTrakų LVŽS skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti lauko teniso turnyre 2018-07-01.
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų