2017-06-27 | Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija sveikina penkiakovininkus ir kviečia valstybės institucijas plėtoti sporto infrastruktūrą

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Kęstutis Smirnovas sveikina šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo varžybų organizatorius ir dalyvius bei, naudodamasis proga, kviečia valstybės institucijas daugiau dėmesio skirti sporto infrastruktūros plėtrai.

„Prestižinių tarptautinių varžybų organizavimas sudaro puikias prielaidas valstybės įvaizdžio stiprinimui pasaulyje – šį turnyrą televizijos ekranuose galėjo stebėti net 163 valstybių gyventojai. Vis dėlto, norint šalyje organizuoti daugiau aukščiausio lygio varžybų, būtina užtikrinti pakankamą finansavimą sporto objektams – esamų statinių atnaujinimui bei pradėtų ir vykdomų sporto objektų projektų užbaigimui. Tinkamų sąlygų reikia ir siekiant skatinti masiškumą, ugdant sveiką ir fiziškai aktyvią bendruomenę. Tą ne kartą yra minėjusi ir sidabro medalį pasaulio taurės finalo varžybose iškovojusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė“, – sako K. Smirnovas.

Praėjusią savaitę Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje buvo diskutuojama apie valstybės investicijų programą sporto objektams. Pagal šią programą šiemet planuojama užbaigti 8 sporto objektus: stadiono „Vingis“ Vilniuje modernizavimo II etapą, Kelmės sporto centro salės statybą, sveikatingumo, rekreacijos ir sporto komplekso ir baseino Rokiškyje statybą, Radviliškio miesto sporto komplekso ir baseino statybą, irklavimo bazės Visagino ežero pakrantėje įrengimą, Telšių sporto ir rekreacijos centro rekonstravimą, Anykščių plaukimo baseino pastato rekonstravimą ir Šiaulių sporto gimnazijos universalios sporto salės statybą ir aikštynų modernizavimą.

Pasak K. Smirnovo, sportinis aktyvumas užtikrina sveiką laisvalaikį, didina jaunimo užimtumą, o taip galime atitraukti visuomenę nuo žalingų įpročių. Todėl kiekvienam šalies vaikui turime sudaryti sąlygas sportuoti, aktyviai ir sveikai leisti laiką. O naujos bei renovuotos profesionalaus sporto bazės leis šalyje surengti ir daugiau aukščiausio lygio tarptautinių varžybų.

Komisijoje bendru sutarimu siūloma nemažinti 2018–2020 m. investicijoms numatytų lėšų, užtikrinti investicijų projektų finansavimą ir pabaigti pradėtus sporto objektų projektus.

Birželio 22–25 dienomis Vilniuje vykusios šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo varžybos sulaukė pačių geriausių atsiliepimų iš renginio svečių, nors tokio lygio turnyras šalyje buvo surengtas pirmą kartą. Pasaulio taurės finale dalyvavo sportininkai iš 19 valstybių, tarp jų – ir 5 olimpiniai čempionai.


Daugiau informacijos
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas, Švietimo ir mokslo komiteto narys, LVŽS frakcijos narys Kęstutis Smirnovas
Tel. (8 5) 2396653  El. p. kestutis.smirnovas@lrs.lt

LVŽS infocentras
media@lvzs.lt

 
 
LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

Konferencija "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"

article thumbnailEuropos Parlamento nario B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos".
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų