2017-04-13 | LVŽS frakcijos pranešimas žiniasklaidai: „Migracijos problemos aptartos ir su studentais“Balandžio 12 dieną LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Guoda Burokienė, Virginijus Sinkevičius, Mindaugas Puidokas, Justas Džiugelis bei Rūta Miliūtė susitiko su Lietuvos universitetų studentų atstovais aptarti migracijos problemų šalyje.

Šiandienos diskusija su studentais – jau trečias susitikimas su šalies gyventojų grupių atstovais, skirtas kalbėti apie būdus ne tik mažinti emigraciją, bet ir motyvuoti išvykusius tautiečius grįžti. Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, pradėdamas diskusiją, prakalbo apie šalies statistikos atspindį žmonių rutinoje.

„Klausiau ne vienos parapijos kunigų, kiek per tam tikrą laiką jie pakrikštijo vaikų ir kiek žmonių palaidojo. Skaičius, deja, rodo mūsų tautiečių mažėjimą. Šią situaciją keisti būtina“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas.

Šįkart labiausiai orientuotasi į jaunimo problemas, kurios skatina palikti tėvynę: ydinga švietimo sistema, sunkumai derinti darbą ir studijas, didelės studijų kainos ir nepakankamas socialinis aprūpinimas studentams.

„Paskutiniais duomenimis, Lietuvoje pilnu etatu dirba 65 procentai bakalauro studentų. Vienkartinė vidutinė stipendija yra 29 eur., tuo tarpu už bendrabutį per mėnesį tenka mokėti vidutiniškai 75 eur. Daug studentų aukoja studijas ir dirba, nes kitos išeities nėra“, – kalbėjo vienas iš diskusijos dalyvių VDU studentas, buvęs Lietuvos Studentų Sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

LR Seimo migracijos komisijos pirmininkė, LVŽS frakcijos narė G. Burokienė diskusijos pabaigoje pasiūlė gegužę susitikti dar kartą. „Būtų naudinga tiek mums, tiek Jums, po šiandien susidėlioti viską į savas vietas ir susitikti vėl tam, kad komunikacija, bendradarbiavimas ir refleksija iš jaunimo pusės būtų ne vienkartinė, o turėtų tolygų tęstinumą“, – studentams sakė parlamentarė.

LVŽS frakcija kviečia ir kitų frakcijų atstovus įsitraukti į šias diskusijas ir kartu ieškoti būdų, kaip spręsti opiausias migracijos problemas.

LVŽS inicijuoja nacionalinį susitarimą dėl migracijos ir demografinės politikos. Frakcija siūlo, kad tokį susitarimą pasirašytų ne tik politinės partijos, bet ir aktyvios visuomenės gyvenime asocijuotos struktūros bei organizacijos.

Daugiau informacijos:
LVŽS frakcijos narė Guoda Burokienė,
el. p. guoda.burokiene@lrs.lt ,
mob. 8 668 42 676
LVŽS infocentras
El. p. media@lvzs.lt

 
 
LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

Teniso turnyras

article thumbnailTrakų LVŽS skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti lauko teniso turnyre 2018-07-01.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų