2017-02-01 | LVŽS klausys paaiškinimų apie planus naikinti pašto skyrius kaimuoseTrečiadienį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje valstybės įmonės „Lietuvos paštas“ gen. direktorė Lina Mindirienė pristatys bendrovės siūlomą reformą pertvarkyti skyrius kaimo vietovėse.

„Kaip didžiausios parlamentinės frakcijos nariai sulaukiame itin daug klausimų iš rinkėjų, kokia reforma ruošiama „Lietuvos pašto“ padaliniams kaimo vietovėse. Pagal viešai skelbtą informaciją pertvarka gresia 350 stacionarių ir 27 kilnojamųjų pašto skyrių darbui. Tai didžiulė ne tik ekonominė, bet ir regionų palaikymo jėga, kurią privalome vertinti ne tik iš ekonominių, bet ir platesnių – socialinių, kultūrinių, regiono gyvybingumo palaikymo motyvų“, – sakė Seimo narė Guoda Burokienė.

Sunerimę dėl planuojamų pokyčių Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai kvieičasi į pristatymą bendrovės vadovę, iš kurios tikimasi sulaukti konkrečių atsakymų, kaip bus užtikrinta, jog planuojami pokyčiai būtų įgyvendinti nedarant žalos regionų infrastruktūrai.

LVŽS programoje, kuriai rudenį pritarė daugiausia šalies piliečių, buvo deklaruotas siekis išlaikyti gyvybingą Lietuvos kaimą. Kaimiškosios vietovės užima daugiau nei devynis dešimtadalius šalies teritorijos, jos turi ne tik demografinę ir geografinę vertę, bet ir didžiulę istorinę bei kultūrinę vertę. Būtent kaimiškosiose vietovėse buvo išsaugotas lietuviškumas, čia prasidėjo tautinis atgimimas, vyko aršiausia kova prieš okupantus. Todėl gyvybingo kaimo, tvarių jo bendruomenių išsaugojimas yra kertinis atsakingos šalies likimą lemiantis vyriausybės uždavinys.

Rinkimų programoje buvo akcentuota, jog gyvybingo kaimo egzistavimas neįmanomas be trijų pagrindinių sąlygų: konkurencingo ir pelningo žemės bei kito kaimo ūkio, deramos infrastruktūros ir deramų socialinių, sveikatos bei kultūrinių paslaugų.

Daugiau informacijos:    
Seimo narė Guoda Burokienė, tel. (8~668) 42676.

 
 
Konferencija „Racionalus miško naudojimas – darnaus miškų ūkio pagrindas“

article thumbnailŠių metų balandžio 6 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno raj.) įvyks Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro...
Plačiau

LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų