2017-01-25 | LVŽS komitetuose prasidėjo vyriausybės priemonių plano aptarimai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Socialinių reikalų komiteto susitikimu su Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu prasidėjo LVŽS programinių nuostatų perkėlimo į ruošiamą Vyriausybės priemonių planą kontrolės etapas.

Kaip sakė Seimo narys ir LVŽS Socialinių reikalų komiteto narys Tomas Tomilinas, Vyriausybėje baigiamas ruošti priemonių planas bus pagrindinis įrankis ir Vyriausybės iniciatyvų kalendoriaus pagrindas, todėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga įdėmiai stebi jo rengimo procesą ir aktyviai dalyvauja diskusijose.

LVŽS komiteto susitikimo su Socialinės apsaugos ir darbo ministru metu buvo aptarti Vyriausybės programos socialinės politikos priemonių plano metmenys ir pasikeista nuomonėmis dėl pasirinktų prioritetinių klausimų. Tikimasi, jog tokie susitikimai leis užtikrinti, jog Vyriausybės veikla efektyviau įgyvendintų LVŽS programines nuostatas.

„Nuo pirmadienio kaip Seimo atstovas dalyvauju Briuselyje vykstančiose aukščiausio lygio diskusijose apie siekius keisti Europos Sąjungos socialinę politiką, todėl susitikime Vilniuje asmeniškai pristačiau naujausias tendencijas kuriant Europos socialinių teisių ramsčio mechanizmus. Kitas, Lietuvai gal net aktualesnis klausimas – intensyvios derybos dėl Darbo kodekso projekto tobulinimo, kurios turi būti pasiekti finišą kiek įmanoma greičiau“, – sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Tomas Tomilinas.

Susitikime dalyvavę LVŽS partijos nariai, koalicijos partnerių atstovai teigiamai įvertino pateikto priemonių plano metmenis, atkreipė dėmesį, kad socialinė politika yra tiesiogiai susijusi su bendrąja ekonomikos politika. Tai pagaliau pripažįsta ir Europos komisija. Tad, pavyzdžiui, skatinant investicijas, gerinant verslo aplinką negalima toleruoti situacijos, kad išlaidos socialinei politikai ir bendras BVP perskirtymas per biudžetą mažėtų. Mažėti gali tik valdymui skirtos išlaidos. Tikimasi, jog Vyriausybės planuojamos priemonės leis palengva didinti valstybės rolę perskirstant lėšas ir efektyviai mažinant socialinę atskirtį.

 

Daugiau informacijos:
Seimo narys Tomas Tomilinas, tel. (8~686) 27469.

 
 
Sąjungos nariai susitiko Naisiuose

article thumbnail2017 m. liepos 22 d., šeštadienį, Naisiuose, Šiaulių rajone, vyko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių vasaros sąskrydis.
Plačiau

LVŽS vasaros sąskrydis 2017

article thumbnail Š. m. liepos 22 d. (šeštadienį) kasmetinis LVŽS vasaros sąskrydis vyks Naisiuose, Šiaulių rajone.
Plačiau

Noriu gauti LVLS naujienas el. paštu:

Kas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Pamėnkalnio g. 26, Vilnius, tel. 8 5 2120821
El. Paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų