2017-01-24 | J. Džiugelis: seimo nariai, penktadienį skriaustas vaikas – ir mūsų kaltėSeimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Justas Džiugelis teigia, jog praėjusią savaitę Seime atidėtas įstatymo pataisų, skirtų pažaboti smurtą prieš vaikus, svarstymas sudaro prielaidas ir toliau smurtauti prieš vaikus tiek valstybinėse globos įstaigose, tiek ir šeimose.

„Galėčiau vien iš atminties vardinti pastarųjų metų viešas tragedijas, kuriose pagrindinė rolė teko... vaikams. Saviečiai, šuliniai, kartono lapai, skambutis „Vilniaus energijai“ ir taip toliau, ir panašiai. Todėl kai praėjusią savaitę Seime eilinį kartą buvo vėl užkirstas kelias aiškiam smurto prieš vaikus apibrėžimui, telieka klausti – ar taip darantys suvokia ir prisiima asmeninę atsakomybę?“, – klausė Seimo narys Justas Džiugelis.

Stambulo konvencijos, kurią Lietuva pasirašiusi, nuostatos iki šiol nėra perkeltos į Lietuvos teisės sistemą. Tuo metu Jungtinių Tautų konvencijoje skiriamos keturios smurto formos vaikų atveju tarsi ir pripažįstamos, tačiau Lietuvoje lieka tarp eilučių, todėl prieš vaikus galima rėkti, galima juos gąsdinti, galima netgi juos psichologiškai kankinti.

Pasak Seimo nario, šiandien jau galima atvirai klausti visų Seime narių – ar jūs ramiai miegate, kai žiniasklaidoje pradeda skambėti, deja, eilinė tragedija, kurios centre – vaikai?

Todėl po eilinės skriaudžiamų ir niekinamų vaikų tragedijos Justas Džiugelis kreipiasi į kolegas visose politinėse partijose ir kviečia jau artimiausiame posėdyje užbaigti diskusijas, priimti sprendimus ir uždaryti daugiau nei 4 metus besitęsiantį „teisės aktų derinimo“ spektaklį. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis siūlomiems pokyčiams yra pritarę ir yra pažadėję kuo skubiau pradėti juos įgyvendinti.

Daugiau informacijos:
Seimo narys Justas Džiugelis,
tel. (8~656) 88886,
el.paštas justas.dziugelis@lrs.lt.

 
 
Konferencija „Racionalus miško naudojimas – darnaus miškų ūkio pagrindas“

article thumbnailŠių metų balandžio 6 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno raj.) įvyks Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro...
Plačiau

LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų