2017-01-24 | J. Džiugelis: seimo nariai, penktadienį skriaustas vaikas – ir mūsų kaltėSeimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Justas Džiugelis teigia, jog praėjusią savaitę Seime atidėtas įstatymo pataisų, skirtų pažaboti smurtą prieš vaikus, svarstymas sudaro prielaidas ir toliau smurtauti prieš vaikus tiek valstybinėse globos įstaigose, tiek ir šeimose.

„Galėčiau vien iš atminties vardinti pastarųjų metų viešas tragedijas, kuriose pagrindinė rolė teko... vaikams. Saviečiai, šuliniai, kartono lapai, skambutis „Vilniaus energijai“ ir taip toliau, ir panašiai. Todėl kai praėjusią savaitę Seime eilinį kartą buvo vėl užkirstas kelias aiškiam smurto prieš vaikus apibrėžimui, telieka klausti – ar taip darantys suvokia ir prisiima asmeninę atsakomybę?“, – klausė Seimo narys Justas Džiugelis.

Stambulo konvencijos, kurią Lietuva pasirašiusi, nuostatos iki šiol nėra perkeltos į Lietuvos teisės sistemą. Tuo metu Jungtinių Tautų konvencijoje skiriamos keturios smurto formos vaikų atveju tarsi ir pripažįstamos, tačiau Lietuvoje lieka tarp eilučių, todėl prieš vaikus galima rėkti, galima juos gąsdinti, galima netgi juos psichologiškai kankinti.

Pasak Seimo nario, šiandien jau galima atvirai klausti visų Seime narių – ar jūs ramiai miegate, kai žiniasklaidoje pradeda skambėti, deja, eilinė tragedija, kurios centre – vaikai?

Todėl po eilinės skriaudžiamų ir niekinamų vaikų tragedijos Justas Džiugelis kreipiasi į kolegas visose politinėse partijose ir kviečia jau artimiausiame posėdyje užbaigti diskusijas, priimti sprendimus ir uždaryti daugiau nei 4 metus besitęsiantį „teisės aktų derinimo“ spektaklį. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis siūlomiems pokyčiams yra pritarę ir yra pažadėję kuo skubiau pradėti juos įgyvendinti.

Daugiau informacijos:
Seimo narys Justas Džiugelis,
tel. (8~656) 88886,
el.paštas justas.dziugelis@lrs.lt.

 
 
Konferencija "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"

article thumbnailEuropos Parlamento nario B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos".
Plačiau

Sąjungos nariai susitiko Naisiuose

article thumbnail2017 m. liepos 22 d., šeštadienį, Naisiuose, Šiaulių rajone, vyko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių vasaros sąskrydis.
Plačiau

Noriu gauti LVŽS naujienas el. paštu:

Kas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Pamėnkalnio g. 26, Vilnius, tel. 8 5 2120821
El. Paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų