2017-01-17 | Įstatyme – atlyginimų didinimo tvarka 180 tūkst. žmoniųŠiandien Seimas priėmė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą, kuriame nustatytos taisyklės, kaip nustatomi, mokami ir didinami alyginimai Lietuvos mokytojams, kultūros, socialiniams ir kitiems valstybės bei savivaldybių darbuotojams. Naujoji tvarka bus taikoma apie 180 tūkstančių Lietuvos piliečių.

„Visi šie žmonės turi sulaukti ne tik mūsų pagarbos, pripažinimo, bet ir uždirbti jiems priklausantį deramą atlyginimą. Įsigaliojus įstatymui pirmiausia padidės mažiausiai apmokamų specialistų (socialinių darbuotojų, sveikatos, kultūros ir meno bei kitų biudžetinių įstaigų specialistų – vertėjų, buhalterių, informacinių technologijų specialistų, teisininkų) atlyginimai“, – sakė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Specialistams darbo užmokestis jau 2017 metais galės didėti nuo 10 iki 37 eurų per mėnesį. Įsigaliojus įstatymui bus tiksliau atsižvelgiama į darbuotojų kvalifikaciją, darbo sudėtingumą, sukurtos prielaidos mažėti specialistų emigracijai. Mažės ir atskirų veiklos sričių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų disproporcijos, nustatytas konkurencingas atlyginimas atskirų profesijų darbuotojams, kurių trūkumas jaučiamas darbo rinkoje.

Pasak Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Tomo Tomilino, svarbiausia, kad šiandien priimamas įstatymas išplečia galimybę derėtis dėl atlyginimų. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje įstatymas įpareigos Vyriausybę derėtis su biudžetininkus atstovaujančiomis nacionalinėmis profesinėmis sąjungomis dėl bazinio algų dydžio (2016 metais jis sudarė 130,50 euro per mėnesį) ir tai įtvirtinti Nacionalinėje sutartyje. Lietuvos teisėje atsiranda Nacionalinės kolektyvinės sutarties sąvoka.

Iki šiol biudžetininkų algų lemiantis bazinis algos dydis nebuvo keičiamas aštuonerius metus. Nevyko jokių derybų, buvo tik imituojamas kalbėjimas apie socialinį dialogą, Skandinavijos patritį ir pan. Tomo Tomilino nuomone, pagaliau tokia praktika baigsis – atlyginimai augs kasmet, jei tik bus finansinės galimybės. Iki šiol Lietuvoje pokyčiai vykdavo, krizės kildavo ir baigdavosi, biudžeto pajamos augo, o biudžetininkų algos ilgą laiką buvo užšaldytos.


Daugiau informacijos:
Seimo narys Tomas Tomilinas, tel. (8~686) 27469.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Kauno regiono savivaldybės samdo „uostytojus“

 
 
Konferencija „Racionalus miško naudojimas – darnaus miškų ūkio pagrindas“

article thumbnailŠių metų balandžio 6 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno raj.) įvyks Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro...
Plačiau

LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų