2016-07-14 | Verslo bendruomenė susitiko su Kauno LVŽS kandidatais Seimo rinkimuoseLiepos 12 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės nariai susitiko su LVŽS kandidatais Seimo rinkimuose Kaune. Diskusijoje su verslo atstovais dalyvavo LVŽS sąrašo Kaune vienmandatininkai: Ramūnas Karbauskis,  prof. Aurelijus Veryga, doc. dr. Mindaugas Puidokas, žurnalistė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viešųjų ryšių vadovė Audronė Jankuvienė. Taip pat susitikime aktualiomis valstybei temomis diskutavo ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas su komanda.

Didelio verslininkų atstovų pritarimo sulaukė R. Karbauskio mintys, kad „Seimas – tai ta vieta, kur sprendžiama Lietuvos ateitis, todėl jame turi dirbti ne atsitiktiniai žmonės, o profesionalai. Vyriausybėje ministrais privalo dirbti savo sričių geriausi ekspertai – dėl to 13 iš 14 mūsų galimų ministrų nėra jokios partijos nariai, jie savo srities profesionalai. Sieksime laimėti rinkimus, o pergalės atveju kviesime korupcija nesusitepusias partijas dirbti kartu. Šiuo metu tai yra būtinybė, nes Lietuva yra labai sudėtingoje situacijoje ir tik visiems susitelkus įmanoma išspręsti strategines mūsų problemas. Esame greičiausiai nykstanti šalis iš visų ES valstybių, o nesustabdžius emigracijos ir nepadidinus gimstamumo jau per artimiausius metus, imsime susidurti su kritiniu darbo jėgos stygiumi. Kalbant apie mūsų tautos ir kultūros išsaugojimą, tas taip pat gyvybiškai svarbu. Esame per maža šalis, kad galėtume toliau leisti sau prabangą ginčytis, kaltinti ir trukdyti vieni kitiems. Rugsėjo 9 d. pristatysime Vyriausybės programą, tada mūsų „šešėliniai“ ministrai turės galimybę bendrauti su konkrečių sričių specialistais ir konsultuotis dėl veiksmų plano, kad suformavus Vyriausybę būtų galima pradėti efektyviai dirbti iš karto.“

R. Karbauskis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovams pasiūlė ieškoti kandidato į ūkio ministro postą, kuris geriausiai atstovautų Lietuvos verslininkų bendruomenę. Prekybos, pramonės ir amatų rūmai daugiausiai vienija smulkius ir vidutinius verslininkus. Daugiau nei dvi valandas trukusioje diskusijoje buvo nagrinėjamos opiausios temos verslui: emigracija, darbo jėgos trūkumas, menkas inovacijų lygis, korupcija, įsigalėjusi biurokratija, nelogiška ir sudėtinga mokestinė sistema, didžiulis „šešėlis“ ekonomikoje.

LVŽS kandidatas į Seimą Kauno Panemunės apygardoje gydytojas, prof. Aurelijus Veryga įvardino, kad turime Lietuvoje kurti gyvensenos medicina pagrįstą sveikatos apsaugos sistemą. Tada bus galima užkirsti kelią daugeliui klastingų ligų iš anksto ir prailginti sveiko bei kokybiško gyvenimo tarpsnį kiekvienam žmogui. LVŽS šešėlinės vyriausybės Sveikatos apsaugos ministras mano, kad geriausia kova su korupcija – tai orūs oficialūs atlyginimai gydytojams ir slaugytojoms. Kito kelio tiesiog nėra.

LVŽS kandidatas į Seimą Kauno Vilijampolės-Aleksoto apygardoje doc. dr. Mindaugas Puidokas pabrėžė, kad LVŽS rengiamą rinkimų programą sudarys penkios strateginės kryptys, akcentuojant darną žmoguje, visuomenėje ir aplinkoje, švietime ir kultūroje, ekonomikoje ir finansuose, bei valstybės valdyme. Bus siekiama susitarimo tarp politinių jėgų dėl plataus masto ilgalaikių strateginių planų vykdymo, tęstinumo ir nekaitaliojimo po kiekvienų Seimo rinkimų.

Atsakydamas į rūmų prezidento Benjamino Žemaičio klausimą dėl emigracijos stabdymo būdų, R. Karbauskis akcentavo, kad būtina keisti bendrą nusivylimo, nevilties atmosferą, kuri žmones skatina jaustis nesaugiais ir nereikalingais Lietuvoje. Jo nuomone, emigracijos srautai tikrai sumažėtų, jei šalyje būtų sudaryta jauki ir socialiai saugi aplinka.  Jaunus žmones Lietuvoje padėtų išlaikyti švietimo sistema, sudaryta remiantis suomišku modeliu, kuris pripažintas geriausiu Europoje. LVŽS lyderis sakė, kad „Lietuvos mokykla nepasirengusi priimti, integruoti mūsų vaikų, kurie mokėsi užsienio šalyse“.  Jo nuomone, sudarius palankias adaptacijos sąlygas ir suteikus galimybę įsidarbinti, šeimos su anglakalbiais vaikais būtų paskatintos grįžti į Lietuvą.

Kalbant apie būtinybę decentralizuoti valstybės valdymą ir stiprinti savivaldą, LVŽS sąrašo kandidatė Centro – Žaliakalnio apygardoje Audronė Jankuvienė pabrėžė valstiečių partijos pavadinimo kilmės istorinį aspektą. Tarpukario Lietuvos Prezidentas Kazys Grinius, Kauno burmistras Jonas Vileišis, Ministras Pirmininkas Mykolas Šleževičius, daug to meto ministrų buvo valstiečiai liaudininkai. Viena iš esminių jų politinių nuostatų buvo valsčių savivalda ir kiekvieno valsčiaus atstovavimas Seime. Užtat jie save vadino valsčionimis. Atkurta LVŽS perėmė ne tik valstiečių pavadinimą, bet ir stiprios vietos savivaldos įgyvendinimo siekį.

Nacionalinis vaikų literatūros konkursas skelbtas jau trečius metus iš eilės. Oficiali naujųjų laureatų apdovanojimo šventė vyko balandžio 23 d. Naisiuose. Renginyje dalyvavo per 200 svečių iš visos Lietuvos.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai – Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, Nacionalinį vaikų literatūros konkursą rengia kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas Jonynas). Nacionalinio vaikų literatūros konkurso komisijos pirmininkas – Kęstutis Urba.

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Jolanta Zigmantienė gautus rankraščius komisijai pateikė pasirašytus slapyvardžiais. Autorių vardai ir pavardės buvo atskleistos tik komisijai išrinkus geriausius kūrinius ir sudėliojus laureatų nominacijas. Šių metų konkursui 66 autoriai pateikė 80-imt anksčiau niekur viešai neskelbtus kūrinius.

Prieš prasidedant apdovanojimams lauraetai visiems prisistatė ir supažindino su savo kūriniais. Kaip ir pernai, laureatai buvo apdovanoti piniginėmis premijomis, jau tradicinėmis kaltinėmis gandrų statulėlėmis ir diplomais. Pirmoji vieta ir 3000 Eur premija atiteko Ilonai Ežerinytei ir jos kūriniui „Šunojaus diena“. Antroji vieta skirta Eglės Baliutavičiūtės apysakai „Brolis, kurio man nereikėjo“, autorė paskatinta 2000 Eur premija. Trečiąją vietą laimėjo Neringos Dangvydės apysaka „Vaikas su žvaigžde kaktoj“. Metų debiutante pripažinta Lina Dabutaitė-Kulikauskienė ir jos eilėraščių knyga ,,Baltas dangus“, o geriausiu iliustruotoju – Virginijus Malčius ir jo kūrinys ,,Do Do ūsai“. Pastariesiems trims kūrėjams įteiktos 1000 Eur premijos.

Konkurso laureatus Naisiuose sveikino fondo steigėjas Ramūnas Karbauskis, Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmininkas Kęstutis Urba ir fondo direktorė Jolanta Zigmantienė.

 
 
LVŽS Akmenės kanditdato į merus R. Stonkaus ir komandos programos pristatymas savivaldybių tarybų rinkimams

article thumbnailŠį ketvirtadienį, vasario 7 d., 17 val. vakaro bus pristatoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Akmenėje programa 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimams.
Plačiau

LVŽS XII suvažaivimas

article thumbnail2019 m. sausio 26 d. (šešt.) vyks  LVŽS XII ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2018 m. spalio 8 d. (pirmad.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

Šeimų šventė

article thumbnailRugsėjo 1 d. (šeštadienį) kviečiame į Šeimų šventę Telšių r.
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų